bir hoş bakış olarak uyku

Posted: 31 Ocak 2011 Pazartesi by wildceno in Etiketler: ,
0

çağrı bilmem aynı fikirleri mi paylaşırız. ama uyku adeta afrodittir, hoş bakar uzaktan, gözlerin içine içine baktıkça kendinden geçer bir hoş olur, memik oğlan olursun, kara büyüye tutulursun feket deva bulmazsın.

uykuyu keşif için beş gece ard arda işe gidersin işte sana beşinci gecenin kraografisi.

gündüz saat 13de üst kattan gelen ayak tıkırtılarıyla uyanırsın, bildiğin o sezen aksunun izmirin kızları parçasındaki nameler gibi değildir o tıkırtı, hatta tıkırtıda değil zaten bildiğin depük. ama depük öyle seriki burusli bi öyle seri çıkartmaz pedükleri. üst kattaki halk dilinde komşu adı verilen yaratıkların enikleri pazar olmasına rağmen atlet olarak eğitimlerini sürdürmektedirler. anne olarak sumo güreşcisi kullandıklarını düşünüyorum, betonun higher level harmoniclerinden.

analog saatin tıkırtısı bile böyle rahatsız etmez insanı. uyandığını belli etmezsin, yatakla bir bütün oluşturmak için elinden geleni yaparsın, herşey kafada biter dersin ama dün geceden senin kafa zaten bitmiştir. kıvranmalar artık Hz cinsinden omit edilemeyecek seviyeler çıktığında yataktan kalkar evin içinde pendulum vari hareketler çizersin.

tam bu sırada vucutda uyanık tek bölgenin gözler olmadığının farkına varırsın, miğden 5 aylık velet gibi ciyaklamaya başlar. sağdan soldan atıştırmaya çalışırsın. yatarsın olmaz kalkarsın olmaz. o arada saatin 15i geçtiğin bilincine varman ile artık yersiz çabalarının rüzgara karşı işemekten öteye geçmediğinin farkına varır, en azından sakin bir yer, bir sıcak yemek için salarsın kendini dünyaya.

biraz restoran kafa gezerek üç beş hoş boş sohbet sonrası saat 18 gibi artık eve dönüp biraz dinleneyim, malum gece işe gideceğiz perişan olmayalım dersin. Bir duş alıp lounge müzik açar dinlenmeyi umarsın, ama vucut asidir, söversin her oto boka da muhalif takılınıp asi olunmazki bilader deyu.bir film, biraz msn derken gece 12ye yakınsar ve büyü artık bozulmadan işe gitmek gerekir.

saat 1 e doğru:
takip etmen gerekn işleri bakar, sistemin ve networkun genel akışına göz gezdirir. geceki çalışmalara göz gezdirirsin. bir espresso iyi gelir gece uzun :)

saat 2 ye doğru
çalışmalar başlar işin yoğunlu artar kesintiler, telefonlar, mailler... bu arada miğdende espresso kendi egemenliğini kurmaya çalışır zira aç karna espressoyu götürdün. ama gel görki gözlerindeki uykusuzluk hızla sonsuza doğru ilerlerken, göz yaşı miktarında azalır.

birden sorgulamaya başlarsın "neden önümde bunca cok ekran varken, bir ton florasan gecenin bu saatinde burda ne işim ben".işte böyle cümle bile kuramazsın gecenin o saatinde cümlede kurulmaz zaten. sen kafandan bu kelimelerle anlamlı bir cümle oluşturmaya çalışırken elinde elektrik süpürgesiyle görevli oturduğun yeri temizlemeye çalışır. "f...."
böyle saçma offislere anca buralarda rastlanır. en iyisi git bir kahve al, uyanık kal, ama bu sefer sütlü olsun.

gece 3 e goğru: gözlerini kırparken gıcırdamasından korkmaya başlarsın, artık ekrandaki mousun yeri kaybolur. gecenin sorusu budur "1 mouse 4 ekran bilmem kaç piksel. bil bakalım bizim tatlı mouse nerde"..

gece 4: müzik dinle uyanık kal ey gözlerim. sosyal medayaları takip et biraz uykun açılır. lanet olsun kimse bişey paylaşmıyor. ayaklarım rahatsızlanıyor masanın üstü çok yüksek, acıtıyor. bilgisayarın kasası bir garip neden anlamadım sürekli kablolara takılıyorsun orda zaten. sandalye ise nekadar da saçma, ulan çay bahçelrindeki abidik sandalyeler bile daha rahat. en iyisi dışrarı çıkayım biraz uykum açılsın soğuğa birde kahve alim.

gece 5: bu kesilen yer nere ya aman.. sabaha kalır zaten.. içim mi.... hoyt nolu olm bu siren de ne. neresi kesildi bişimi var. "yangın senaryosu devre girmiştir. lütfen güvenlik çıkışlarına doğru.." hay sokam yangınıza be yaw. "attention please....." "vik vik viiiiiiiiiiiiiikkkk..."
FFUUUUU............ yarım saat süren lanet bir siren sesi bir anda vucudun tüm birimlerini kendine getirip adeta voltranı oluşturur. gözlerdeki artık acımı sızımı yanmamı her ne haltsa bişey var da adını koyamıyorum, ama artık düzeyli bir ilişki içersindeyiz her ne ise.

saat 6: bir çay biraz bisküvi müzik, bir kaç abidik gubidik saha ile ilgilenilir. son 2 saat için bitmez tükenmez geri sayım başlar.

saat 7: nekadar kaldı.mailler noldu acaba.nekadar kaldı. bugun kim gelecek devir almaya gündüze. nekadar kaldı.

saat 8: açlıktan ölecem miğdem berbat böyle uyuyamam zaten, gidip iki poaça atıştırim.

saat 9a gelirken: yatakta dön dön dön dön. artık gözler uyku denilen yarini unutmuş, gözden ırak gönülden ırak olmuş. bundan sonra gelen uykun ben deyip sayıp söylenmiş gözler. artık yataktan gönül rahatlığı ile kalkılınabilir, vucut artık her türlü eylemi yapacağını söyler, lakin kımıldayacak hal yoktur. artık aşaüıdaki parçanın sözleri yerli yerindedir.

0 yorum: