geceye nazır

Posted: 21 Ekim 2009 Çarşamba by wildceno in Etiketler:
0

-->geceye nazır: gecenin geçmesi için bulunacak bir sürü iş varken hayatın kendi kafasından yorumlarla cevap vermesi. misal mi istedin hafız, tüm sanıyordum ki evde kös kös oturacam, yola cıkmaya gör görmediğim arkadaş kalmadı ayık sarhoş. gecenin zifrinde kirlaık ev bile aradım.

-->bence gidin herhangi bir yere borcunuz varmı diye araştırın böle check-up falan gibi. yılda bir günü böle işlere ayırın tüm devlet dairelerini gezin hatta cenaze işlerine bile gidin.sonra 5yıl önceki fatura 1milyon (ozamanlar ytl yok) 41tl olarak geri dönüyor ve 800tl de icra ve ovukat parsı ile birlikte.

-->idda mı oynasak diyen kızla tanıştım, kaç baba kaç.. ama acaba kız erkek dünaysını mı anlamaya çalışıyordu acaba.hani "ııı siz erkekler nasıl diyorsunuz idda mı oynasak?"

-->hafız bu hocaların bize matlab öğretme hevesini anlayabilmiş değilim. hani daha sene 2005 den beri öğretmeye çalışıyorlar ve her hoca sıfırdan alıyor.azim dedikleri böyle bişey illa öğretecekler.

-->bahsetmişmiydim bilmiyorum.ama sık hatta hergün gidilen kafelerde sabit elemanlar vardır. hani herzaman ordadırlardır. bu gurplar hep bir birlerini tanırlar kafeyi sararlar ve masadan msaya laf atarlar(ignore the space between derler ingilizler ben aradakileri zklememek derim). olmadı bir birlerini tanımıyorlar mı kesin o gruba takılmış bir lakap hatta her üyenin ayrı lakabı vardır diğer grup tarafıdan takılmış ve böylece ulu orta diğer gruptan söz edilebilinir..diğer grup üzerine saatler espri yapmışssındır.ve kaçınılmaz son gelir ve bir gün bakarsın ki aynı masadasın, akıldan yapılmış espiriler takılmış lakaplar gelir geçer.heleki kızın birine alper abi lakabı takılmış ise olayın dumur halini hafifçe gözden geçirmeni tavisye ederim. ha birde bunun üzerine erkek grubundaki son üyeninde masaya gelip diğer masalara selam vermek üzere ayrıldığı sırada alper abiden bu çocukla uzun zamandır tanışmak istiyordum lafı çınkınca hayatın öle ittirik bir dumuruyla karşı karşıya kalınır. yılın aşkı budur.

0 yorum: